info@rulos.lv | +37253044542 (Ieva)

7-10 darba dienas

Kāpēc vajadzīgs vēl viens žalūziju e-veikals?

06.06.2017

Žalūzijas ir pieejamas interjera dizaina veikalos, žalūzijas ir pieejamas būvmateriālu veikalos, žalūzijas ir pieejamas arī internetā. Atliek tikai iet un izvēlēties. Ja esi mūsdienīgs cilvēks, tad atliek tikai “iegūglēt” atslēgas vārdu, izvēlēties pašu pirmo uzticama izskata mājaslapu, izvēties žalūzijas un pasūtīt – nekas sarežģīts.Es arī domāju, ka tā ir. No manas mokošās pieredzes, pasūtot jaunas žalūzijas, dzima rulo.ee ideja.

Žalūzijas no veikala: 4-8 nedēļas un 60-600 eiro?

Pirmajā dienā, ievācoties jaunā, īrētā dzīvoklī, apsolīju savai ģimenei nomainīt guļamistabā esošās žalūzijas uz labākām. Veco žalūziju mehānisms bija salauzts un detaļas nodilušas. Auduma krāsa arī bija neglīta, bet laika gaitā pie tās pieradu. Pēc pusgada netīšām nonācu veikalā, kur bija pieejamas žalūzijas un atcerējos solījumu, ko biju devis ģimenei. Labāk vēlu nekā nekad, vai ne?

Esot veikalā uzzināju, ka iegādāties žalūzijas nepavisam nav viegli.

Pirmkārt, es nezināju loga izmērus, kā arī nemācēju pateikt speciālistam, kur vēlos piestiprināt žalūzijas – pie loga, pie palodzes vai pie sienas. Speciālists no manis sagaidīja, ka to zināšu.

Otrkārt, veikalā bija apmēram 5 -10 audumu katalogi, kopā tūkstošiem toņu un materiālu. Kā vīrietis, es neesmu spējīgs veikt šādu izvēli. Ja arī es būtu starp tūkstošiem krāsu izvēlējies sev tīkamo toni, man būtu bijis jāgaida žalūziju pasūtījums 4-8 nedēļas – atkarībā no tā kad audums sasniedz noliktavu.

Treškārt, tā kā es nezināju loga izmērus un nevarēju izvēlēties piemērotu audumu, nebija iespējams paredzēt, cik mans pasūtījums izmaksās. Man tika norādīts, ka cenas svārstās no 60 – 600 eiro, tas atkarīgs no nepieciešamajiem izmēriem un materiāla.

Žalūzijas toreiz atkal netika nopirktas.

Žalūzijas no interneta

Neesi dumjš, esi gudrs! Kad nedabūju žalūzijas no veikala, nolēmu iegādāties tās internetā. Zināju, ka tad varēšu pārrunāt krāsu izvēli ar ģimeni un uzreiz pats veikt nepieciešamos mērījumus. Pavisam drošs plāns! Es biju pārsteigts atklājot, ka žalūziju tirgū valda liela konkurence un visiem ir skaistas mājaslapas, bet žalūziju pasūtīšana ir ārkārtīgi sarežģīta.

Pirmā problēma ir saprast atšķirības starp dažādiem audumiem. E-veikali vēlas piedāvāt pēc iespējas plašāku produktu klāstu, bet nav iespējams saprotami prezentēt visus piedāvātos audumus. No mazām 3×3 cm bildītēm nav iespējams saprast, kā izskatīsies gatavas žalūzijas.

Nākamā problēma ir nepietiekamas e-veikala iespējas. Lielākoties, veicot pasūtījumu, no sākuma ir jāsastāda pasūtījums un pēc tam jāgaida e-pastā atbilde ar cenu, kas parasti ir jau gatava rēķina formā. Cena ir nozīmīgs faktors izvēloties žalūzijas, tāpēc vēlējos redzēt cenu salīdzinājumu starp dažādiem audumiem, pirms veicu pasūtījumu.

Trešā problēma bija tā, ka lielākoties pasūtījuma piegādes laiks ir divas nedēļas. Tas noteikti atkarīgs no apstākļiem un cilvēka, bet kad es veicu pasūtījumu internetā, vēlos, lai tas tiek piegādāts pēc iespējas ātrāk. Es esmu pieradis pie komforta un gaidu ātrus risinājumus (jo parasti pērku visu pēdējā brīdī, nevis plānoju uz priekšu).

Vai nevar būt vieglāk?

Cilvēki saka, ka vienmēr, kad redzi kļūdu, nāc un palīdzi to risināt. No paša sākuma rulo.ee ideja ir bijusi izveidot e-veikalu, kas ļautu nopirkt žalūzijas viegli un ātri. Mēs vienkāršojām gan izvēli, gan montāžas procesu. Lai veiktu pēc iespējas ātrāku piegādi, mēs gatavojam žalūzijas paši un mūsu noliktavā tiek glabāti visi audumi un nepieciešamie mehānismi. Ražotne atrodas Saverna ciemā, Põlva rajonā, Igaunijā, jaunās un tikko remontētās telpās. Šajā pašā ēkā tiek gatavotie arī dabīgi koksnes konservanti (šeit), kubla pirtis, burbuļvannas un kempingu mājiņas (šeit), kā arī kaņepes eļļas produkti (šeit).

Mūsu biznesa modelis sastāv no trīs hipotēzēm:

  1. Ierobežota un konkrēta audumu izvēle padara izvēli vieglāku;
  2. Cenai jābūt redzamai visu pasūtījuma sagatavošanas laiku;
  3. Kad pasūtījums veikts, piegādei jānotiek pēc iespējas ātrāk.

Turklāt, mēs saprotam, ka mūsu klienti novērtē komfortu un vienkāršumu, bet tas nenozīmē, ka viņi ir gatavi par to maksāt vairāk. Mēs esam uzstādījuši savas cenas zemāk par industrijas līderiem, aptuveni tirgum pa vidu.

Pasaules labākais žalūziju e-veikals ir gatavs?

Varbūt tikai paša galvā un ideju līmenī, bet rulo.ee primārā strādājošā versija ir tālu no izcilas. Kad mēs redzam, ka biznesa modelī aprakstītās hipotēzes ir patiesas, tad pievienojam jaunas produktu līnijas, audumus, funkcionalitāti un visu citu, lai padarītu iepirkšanās pieredzi ātrāku, vieglāku un patīkamāku.

Paldies par uzmanību,

Priit Patrael / EZ Rulo OÜ līdzdibinātājs / info@rulos.lv / +372 5696 0171


5 lietas, kas jums jāzina par RULOS žalūziju ražotāju un tā internetveikalu RULOS.lv!

Žalūzijas ir pieejamas interjera dizaina veikalos, žalūzijas ir pieejamas būvmateriālu veikalos, žalūzijas ir pieejamas arī internetā. Atliek tikai iet un izvēlēties. Ja esi mūsdienīgs cilvēks, tad atliek tikai “iegūglēt” atslēgas vārdu, izvēlēties pašu pirmo uzticama izskata mājaslapu, izvēties žalūzijas un pasūtīt – nekas sarežģīts.Es arī domāju, ka tā ir. No manas mokošās pieredzes, pasūtot jaunas […]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.